طراحی تخصصی سایت دراستان گیلان رشت لاهیجان انزلی,

طراحی وبسایت در گیلان و رشت

Google+

احیاء روابط دانشکده پست و مخابرات با ITU / برگزاری کنفرانس موبایل باند وسیع در شهریور ۹۵

ITU سرپرست اداره پژوهش و فناوری دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات از احیاء روابط این دانشکده با ITU خبرداد و گفت:‌ کارگاه آموزشی و کنفرانس موبایل باند وسیع در شهریور ۹۵ برگزار می‌شود.
 
مهندس حسن پاشایی، سرپرست اداره پژوهش و فناوری دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات در گفتگو با خبرنگار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات بین سالهای ۲۰۰۷ الی ۲۰۱۴ به عنوان یکی از پنج مرکز عالی آموزشِ اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در منطقه آسیا و اقیانوسیه ، بوده و با همکاری ITU  بیش از ۱۲ کارگاه و دوره آموزشی حضوری و مجازی، برای مدیران و کارشناسان حوزه ICT کشورهای آسیا و اقیانوسیه برگزار کرده ست.
وی ادامه داد:‌ متاسفانه دانشکده  در نشستی که در سال  ۲۰۱۴  برای انتخاب این مراکز به صورت جهانی برگزار شد بود، شرکت نکرد و در نتیجه کشورهای هند و چین جایگزین ایران شدند. اما با توجه به تغییراتی که در سطح مدیریتی  دانشکده در ابتدای سال ۹۴ رخ داد، دوباره احیای روابط دانشکده  به عنوان بازوی آموزشِ بین المللی  وزارت با اتحادیه جهانی مخابرات در دستور کار قرار گرفت.
 
پاشایی اظهارکرد:‌ با توجه به اینکه انتخاب مراکز عالی آموزش اتحادیه مخابرات به صورت چهار سال یکبار صورت می‌گیرد و امکان الحاق تا سال ۲۰۱۸ عملا غیر ممکن بود، لذا با رایزنی‌های صورت گرفته تلاش کردیم به عنوان شریک یکی از مراکز اتحادیه در آسیا و اقیانوسیه تا سال ۲۰۱۸ فعالیت کنیم  که  این پیشنهاد ایران در جلسه کمیته مدیریتی اتحادیه که در اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی در چین تشکیل خواهد شد،  تصویب می‌شود.
وی خاطرنشان کرد:‌ در دومین نشست کمیته تلفیق برنامه‌های این مراکز که در بهمن ماه سال جاری در بنگلور هند تشکیل شد، شرکت کردیم و خوشبختانه  پیشنهاد برگزاری کارگاه آموزشی منطقه‌ای در زمینه موبایل باند پهن در ایران توسط دانشکده و با همکاری ITU  مورد تصویب قرار گرفت. این کارگاه در شهریور سال ۱۳۹۵ با همکاری و حضور مدرسین  ITU  توسط دانشکده پست و مخابرات در تهران برگزار خواهد شد.
 
وی همچنین به رایزنی با نماینده انجمن مهندسی برق و الکترونیک امریکا (IEEE) در آسیا و اقیانوسیه اشاره کرد و افزود: IEEE دانشکده پست و مخابرات  را به عنوان میهمان برای حضور در کنفرانس فناوری اطلاعات و ارتباطات سنگاپور (CommunicAsia) دعوت کرده است که با محورهای آنالیز داده‌های بزرگ، امنیت فضای سابری، شهر هوشمند، اینترنت اشیا  …..از ۱۱ الی۱۴ خرداد در سنگاپور برگزار خواهد شد و قرار است در این نشست  زمینه‌های همکاری ما بین دانشکده و IEEE  شاخه اسیا و اقیانوسیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.
 
پاشایی تصریح کرد: همچنین با مراکز عالی آموزش اتحادیه مخابرات در آسیا و اقیانوسیه از جمله  دانشگاه TOT  وابسته به وزارت فناوری اطلاعات تایلند، اکادمی فناوری اطلاعات چین (CAICT) و مرکز آموزش پیشرفته مخابراتی هند(ALTTC) در زمینه توسعه همکاری‌ها در حال پیگیری تعاملات آموزشی در حوزه ICT  هستیم.
 
سرپرست اداره پژوهش و فناوری دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات از احیاء روابط این دانشکده با ITU خبرداد و گفت:‌کارگاه آموزشی و کنفرانس موبایل باند وسیع در شهریور ۹۵ برگزارمی شود.
مهندس  حسن پاشایی، سرپرست اداره پژوهش و فناوری دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات در گفتگو با خبرنگار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات بین سالهای ۲۰۰۷ الی ۲۰۱۴ به عنوان یکی از  پنج مرکز عالی آموزشِ   اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در منطقه آسیا و اقیانوسیه ، بوده و با همکاری ITU  بیش از ۱۲ کارگاه و دوره آموزشی حضوری و مجازی، برای مدیران و کارشناسان حوزه ICT   کشورهای آسیا و اقیانوسیه برگزار کرده ست.
 
وی ادامه داد:‌ متاسفانه دانشکده  در نشستی که در سال  ۲۰۱۴  برای انتخاب این مراکز به صورت جهانی برگزار شد بود  شرکت نکرد و در نتیجه کشور های هند و چین جایگزین ایران شدند. اما با توجه به تغییراتی که در سطح مدیریتی  دانشکده در ابتدای سال ۹۴ رخ داد . دوباره احیای روابط دانشکده  به عنوان بازوی آموزشِ بین المللی  وزارت با اتحادیه جهانی مخابرات در دستور کار قرار گرفت .
 
پاشایی اظهارکرد:‌ با توجه به اینکه انتخاب مراکز عالی آموزش اتحادیه مخابرات به صورت چهار سال یکبار صورت می‌گیرد و امکان الحاق تا سال ۲۰۱۸ عملا غیر ممکن بود، لذا با رایزنی‌های صورت گرفته تلاش کردیم به عنوان شریک یکی از مراکز اتحادیه در آسیا و اقیانوسیه تا سال ۲۰۱۸ فعالیت کنیم که این پیشنهاد ایران در جلسه کمیته مدیریتی اتحادیه که در اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی در چین تشکیل خواهد شد،  تصویب می‌‌شود.
وی خاطرنشان کرد:‌ در دومین نشست کمیته تلفیق برنامه‌های  این مراکز که  در بهمن ماه سال جاری در بنگلور هند تشکیل شد، شرکت کردیم و خوشبختانه  پیشنهاد برگزاری کارگاه آموزشی منطقه‌ای در زمینه موبایل باند پهن در ایران توسط دانشکده و  با همکاری ITU   مورد تصویب قرار گرفت. این کارگاه در شهریور سال ۱۳۹۵  با همکاری و  حضور مدرسین  ITU  توسط دانشکده پست و مخابرات در تهران برگزار خواهد شد.
 
وی همچنین به رایزنی با نماینده انجمن مهندسی برق و الکترونیک امریکا(IEEE ) در آسیا و اقیانوسیه اشاره کرد و افزود. IEEE دانشکده پست و مخابرات  را به عنوان میهمان IEEE ،برای حضور در کنفرانس فناوری اطلاعات و ارتباطات سنگاپور (CommunicAsia) دعوت کرده است که با محورهای آنالیز داده‌های بزرگ، امنیت فضای سابری، شهر هوشمند، اینترنت اشیا  …..از ۱۱ الی۱۴ خرداد در سنگاپور برگزار خواهد شد و قرار است در این نشست زمینه‌های همکاری ما بین دانشکده و IEEE  شاخه اسیا و اقیانوسیه مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.
پاشایی تصریح کرد: همچنین با مراکز عالی آموزش اتحادیه مخابرات در آسیا و اقیانوسیه از جمله دانشگاه TOT وابسته به وزارت فناوری اطلاعات تایلند، آکادمی فناوری اطلاعات چین (CAICT) و مرکز آموزش پیشرفته مخابراتی هند(ALTTC)  در زمینه توسعه همکاری‌ها در حال پیگیری تعاملات آموزشی در حوزه ICT  هستیم.

ادامه مطلب http://www.favanews.com/14721/%D8%A7%D8%AD%DB%8C%D8%A7%D8%A1-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%A9%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-itu

پیگیری برای حل موضوع ته لنجی ها در دولت /سفارتخانه ها وظیفه رسیدگی به مشکلات صادرکنندگان را دارند

پیگیری برای حل موضوع ته لنجی ها در دولت /سفارتخانه ها وظیفه رسیدگی به مشکلات صادرکنندگان را دارند

بهمن 12, 1395 اخبار فناوری اطلاعات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به موافقت گمرک و وزارت صنعت برای پیگیری موضوع ته لنجی ها گفت: رییس جمهوری همواره تاکید دارند که سفارتخانه های ایران در کشورهای مختلف وظیفه رسیدگی و پشتیبانی از صادرکنندگان و کار آفرینان ایرانی را دارند. به گزارش…
دانشکده پست و مخابرات با ارایه آموزش های مهارتی به تربیت نیروی کار ماهر کمک می کند

دانشکده پست و مخابرات با ارایه آموزش های مهارتی به تربیت نیروی کار ماهر کمک می کند

بهمن 12, 1395 اخبار فناوری اطلاعات
دکتر یزدانیان رییس دانشکده پست و مخابرات، با تاکید بر عزم دولت در زمینه رفع نیاز به اشتغال جوانان به ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تربیت نیروی انسانی ماهر را زمینه ساز جذب سریع در بازار کار عنوان کرد و گفت: با توجه به این که نیروی کار ماهر، به راحتی…
دانشکده پست و مخابرات با ارایه آموزش های مهارتی به تربیت نیروی کار ماهر کمک می کند

دانشکده پست و مخابرات با ارایه آموزش های مهارتی به تربیت نیروی کار ماهر کمک می کند

بهمن 12, 1395 اخبار فناوری اطلاعات
دکتر یزدانیان رییس دانشکده پست و مخابرات، با تاکید بر عزم دولت در زمینه رفع نیاز به اشتغال جوانان به ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تربیت نیروی انسانی ماهر را زمینه ساز جذب سریع در بازار کار عنوان کرد و گفت: با توجه به این که نیروی کار ماهر، به راحتی…