طراحی تخصصی سایت دراستان گیلان رشت لاهیجان انزلی,

طراحی وبسایت در گیلان و رشت

Google+

ICT در هفته‌ای که گذشت

IT_development صحبتهای مطرح شده در نشست خبری وزیر ارتباطات را به نوعی می توان مهم ترین رویداد حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در هفته ای که گذشت دانست.
به گزارش خبرنگار ایسنا، اولین روز این هفته با خبری درباره حملات هکرها به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی همراه بود که در قالب آن، مدیر پایگاه اطلاع‌رسانی و فناوری اطلاعات دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی از حمله هکرهای خارجی و معاند بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ بار در روز به پایگاه این مرجع تقلید خبر داد.
حجت‌الاسلام وحید علیان‌نژاد در این باره اظهار کرد: با توجه به نفوذ کلام و رویکردهای تقریبی آیت‌الله مکارم شیرازی، معاندین وهابی و تکفیری طی سال‌های اخیر حملات سایبری زیادی را به پایگاه اطلاع رسانی معظم له داشته‌اند که با پشتیبانی و بکارگیری نیروهای متخصص این حملات دفع شده‌اند.
وی با بیان این‌که «پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی از تیم‌های فنی و زبده‌ای بهره مند است» افزود: این حملات بیشتر از سرورهای وهابی، تکفیری و سلفی متصل به آمریکا و آلمان انجام می‌پذیرد که بحمدلله تاکنون مقابله و دفع شده است.
تلویزیون این بار اینترنتی می شود؟
شرکت فناپ نیز در این مدت از اجرای فاز اول طرح تلویزیون اینترنتی در هشت استان اصلی کشور خبر داده و اعلام کرد: پس از ارائه‌ی این سرویس در هر نقطه‌ای که امکان دسترسی به خدمات اینترنت نسل‌های سه و چهار موبایل ( ۳G و ۴G) وجود داشته باشد مردم می‌توانند از خدمات IPTV بهره‌مند شوند.
کیوان جامه‌بزرگ یکی از مدیران این شرکت با بیان این‌که این شرکت به تازگی مجوز ارائه‌ی خدمات IPTV را دریافت کرده، گفت: بر سر راه این پروژه سال‌هاست موانع متعددی قرار دارد و اکنون برای ارائه موفق این خدمات لازم است قیمتی منطقی لحاظ شود.
وی اظهار کرد: بحث IPTV از سال‌ها پیش محل چالش بوده و در این خصوص که متولی این بخش در کشور کدام نهاد و سازمان است بحث‌های مختلفی مطرح بوده است، اما اکنون با ارائه‌ی مجوز از سوی سازمان صدا‌وسیما به نظر می‌رسد تا حدی این مشکل برطرف شده است.
اینترنت ایرانسل فعلا گران نمی شود
مدیر عامل ایرانسل هم با تاکید بر اینکه سرعت اینترنت امری نسبی است که در قیمت آن هم تاثیر‌گذار است، تاکید کرد: اپراتور دوم فعلا برنامه ای برای افزایش تعرفه اینترنت ندارد.
علیرضا قلمبر دزفولی در گفت‌وگویی با ایسنا، در پاسخ به این سوال که آیا شرکت ایرانسل تصمیم به کاهش تعرفه‌های اینترنت خود نگرفته، اظهار کرد: در حال حاضر تعرفه هر گیگ اینترنت ایرانسل رقمی بین ۱۷۵۰ تا ۴۰۰۰ تومان است که در نهایت این رقم حدود یک دلار می‌شود و این در شرایطی است که در کشوری مثل امارات هر گیگ اینترنت موبایل حدود ۲۰۰ درهم قیمت دارد.
وی در عین حال اظهار کرد: البته بحث سرعت هم در قیمت اینترنت اثر دارد و در کشوری مانند آلمان یک حجم اینترنت براساس سرعت‌های مختلف قیمت‌های متنوعی دارد، اما در ایرانسل هیچ‌گاه بابت سرعت، مبلغ اضافه‌ای از مشترکان دریافت نمی‌شود و برهمین اساس رقمی که برای اینترنت نسل چهار در نظر گرفته شده با وجود آنکه سرعت این نسل ۱۰ برابر نسل سه است از نظر قیمت برابری می‌کند.
مدیر عامل ایرانسل با تاکید بر این‌که در حال حاضر قیمت اینترنت همراه اپراتور دوم یکی از ارزان ترین‌های دنیا به شمار می‌رود، اظهار کرد: اکنون هر گیگ اینترنت ما در بسته‌هایی با حجم سنگین حدود ۱۷۵۰ تومان است که این رقم در بسته‌هایی با حجم متفاوت به حدود ۴۰۰۰ تومان می‌رسد که این میزان جزو قیمت‌های خوب دنیا به‌شمار می‌رود.
دنبال دولتی‌کردن مخابرات نیستیم
اما در این هفته به مناسبت روز جهانی پست، در مراسمی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رونمایی از ۹ سرویس جدید پستی و افتتاح ۱۲ پروژه توسعه زیرساخت های پستی و عمرانی، صورت گرفت.
در حاشیه این مراسم، وزیر ارتباطات در نشستی خبری به پاسخگویی به برخی سئوالات خبرنگاران پرداخته و در خصوص بورسی شدن ایرانسل تاکید کرد: در شرایطی که کشورهای مختلف دنیا برای سرمایه‌گذاری در ایران در حال برنامه‌ریزی هستند، صلاح نیست شرکتی که در سال‌های سخت تحریم با وجود تمام مشکلات سرمایه‌گذاری در ایران را دنبال کرده را مشکل مواجه کنیم.
محمود واعظی در ادامه به ارائه توضیحاتی در خصوص بازگشت مخابرات به بدنه دولت، پایان زودهنگام بسته‌های اینترنتی مردم،تدابیر اندیشیده شده برای زائران کربلا در ماه های محرم و صفر و مسائلی از این دست پرداخت.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اعلام نظر ۱۰۰ نماینده مجلس برای بازگرداندن مخابرات به بدنه دولت مطرح شده بود، اظهار کرد: موضع ما در این خصوص از ابتدا تاکنون یکسان بوده و از همان اول اعلام کردیم که به دنبال دولتی‌کردن مخابرات نیستیم و هیچ‌گاه در این مسیر کوچک‌ترین گامی برنداشته و تمام تلاش خود را در راستای توسعه و بهبود کیفیت خدمات مخابرات قرار داده‌ایم.
واعظی در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر مشکلات متعدد کاربران اینترنت موبایل در خصوص استفاده از بسته‌های اینترنتی و به پایان رسیدن سریع حجم این بسته‌ها تصریح کرد: اینترنت موبایل در گذشته جان مردم را به لب می‌رساند تا یک صفحه را باز کند، اما اکنون در نقاطی که تحت پوشش ۳G و ۴G قرار دارند سرعت بالایی وجود دارد و مردم در ارسال فایل‌های خود و انجام امور اینترنتی حس خوبی دارند. حال ما نمی‌خواهیم بگوییم که مردم اشتباه می‌کنند، اما چون در این سرعت فعالیت بیشتری در فضای اینترنت انجام می‌شود مردم حس می‌کنند که بسته‌های آنها زودتر تمام می‌شود.
وزیر ارتباطات در پاسخ به سوال دیگر ایسنا، مبنی بر این‌که آیا با این توصیفات می‌توان به‌طور قاطع اعلام کرد که اپراتورها در این حوزه تخلفی انجام نمی‌دهند، خاطر نشان کرد: با شناختی که از این مجموعه دارم گاهی ممکن است شرکت‌های PAP کوچک تخلفاتی انجام دهند، اما تا امروز هیچ تخلفی از اپراتورها ندیده‌ام‌.
واعظی در عین حال عنوان کرد: اپراتورهای تلفن همراه آنقدر درآمد بالایی دارند که قطعا درآمدزایی به این شیوه برای آنها عدد چندانی محسوب نشده و از دیدگاه این شرکت‌ها اعتبارشان به مراتب مهم‌تر است.
نمی گذاریم تهران مزرعه آنتن‌های مخابراتی شود
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران هم در این هفته اعلام کرد: اجازه نمی‌دهیم تهران به مزرعه آنتن‌های مخابراتی بدل شود.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین با اشاره به سخنان اخیر مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار همراه اول گفت: این فرد اعلام کرده است که در سه سال گذشته به دلیل قلع و قمع آنتن‌ها، پوشش مخابراتی در برخی مناطق کم و یا حتی از بین رفته است اما باید بگویم که همراه اول ۲۵۰۰ سایت در تهران دارد و اگر در مکان‌یابی پیش بینی‌های لازم را انجام می‌داد این مشکلات رخ نمی‌داد.
وی با بیان اینکه مدیر عامل همراه اول جمع‌آوری دکل های مخابرات را بهانه ضعف سیستم دانسته، گفت: نباید با فرافکنی و آدرس غلط مردم را از علت اصلی دور کرد چرا که شرکت همراه اول باید سالها پیش نسبت به انتقال سایت‌ها به فیبر نوری اقدام می‌کرد.
حافظی خطاب به مدیر عامل همراه اول گفت: در شهر تهران هیچ سایت انتقال ۳G نداریم ضمن اینکه با افزایش تکنولوژی و ورود نسل‌های بعدی تلفن همراه باید تعداد سایت‌ها به نصف برسد چرا که اجازه نمی‌دهیم تهران به مزرعه آنتن‌های BTS تبدیل شود.

ادامه مطلب http://www.favanews.com/13658/ict-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA

پیگیری برای حل موضوع ته لنجی ها در دولت /سفارتخانه ها وظیفه رسیدگی به مشکلات صادرکنندگان را دارند

پیگیری برای حل موضوع ته لنجی ها در دولت /سفارتخانه ها وظیفه رسیدگی به مشکلات صادرکنندگان را دارند

بهمن 12, 1395 اخبار فناوری اطلاعات
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به موافقت گمرک و وزارت صنعت برای پیگیری موضوع ته لنجی ها گفت: رییس جمهوری همواره تاکید دارند که سفارتخانه های ایران در کشورهای مختلف وظیفه رسیدگی و پشتیبانی از صادرکنندگان و کار آفرینان ایرانی را دارند. به گزارش…
دانشکده پست و مخابرات با ارایه آموزش های مهارتی به تربیت نیروی کار ماهر کمک می کند

دانشکده پست و مخابرات با ارایه آموزش های مهارتی به تربیت نیروی کار ماهر کمک می کند

بهمن 12, 1395 اخبار فناوری اطلاعات
دکتر یزدانیان رییس دانشکده پست و مخابرات، با تاکید بر عزم دولت در زمینه رفع نیاز به اشتغال جوانان به ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تربیت نیروی انسانی ماهر را زمینه ساز جذب سریع در بازار کار عنوان کرد و گفت: با توجه به این که نیروی کار ماهر، به راحتی…
دانشکده پست و مخابرات با ارایه آموزش های مهارتی به تربیت نیروی کار ماهر کمک می کند

دانشکده پست و مخابرات با ارایه آموزش های مهارتی به تربیت نیروی کار ماهر کمک می کند

بهمن 12, 1395 اخبار فناوری اطلاعات
دکتر یزدانیان رییس دانشکده پست و مخابرات، با تاکید بر عزم دولت در زمینه رفع نیاز به اشتغال جوانان به ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تربیت نیروی انسانی ماهر را زمینه ساز جذب سریع در بازار کار عنوان کرد و گفت: با توجه به این که نیروی کار ماهر، به راحتی…